Archiwa tagu: Holowanie

na-zielono

Sugestie, których trzeba przestrzegać, by unikać kolizji

Statystyki wskazują, iż wypadki powodują na ogół osoby młode. Głównym powodem jest bezmyślność, brak szacunku do zasad i przepisów drogowych. Niewątpliwie, niektóre wypadki są nieuniknione, ale są też i takie, których można uniknąć jeśli tylko prowadzący zachowa odpowiednią baczność. Niedwuznaczną rzeczą jest, by każdy kierujący był postacią odpowiedzialną.

Oto kilka wartościowych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kraksom.

Miej otwarte oczy na to co dzieje się na drodze. Nie zapomnij, ze w trakcie jazdy kompletna Twoja czujność powinna być zwrócona na poradzenie. Z łatwością jest się rozproszyć tym co dzieje się w aucie, lecz kierowca winien być odpowiedzialny wobec zadania prowadzenia pojazdu. Samochody nie są miejscem dla czynności wielozadaniowych, z tego powodu należy powstrzymać się od robienia innych rzeczy.

Czytaj dalej

Czemu wskazane jest zainteresować się wykupieniem odpowiedniej polisy?

Czy masz wykupioną ochronę pomocy drogowej? Potrzebujesz jej? Wiele osób nie myśli zbyt wiele o tym, lecz assistance może wyeliminować niektóre sytuacje stresowe w Twoim życiu. Spora część ludzi spędza co najmniej godzinę bądź dwie w samochodzie co dzień. Co zrobisz, gdy gwałtownie znajdziesz się za poboczu drogi?

Niektórzy uważają, że assistance ważne jest tym, którzy podróżują na długie dystanse. Jednak bez względu na sposób eksploatacji auta jest co najmniej trzy czynniki, dla jakich powinieneś pomyśleć o pakiecie pomocy.

Z jakiego powodu warto zainteresować się wykupieniem odpowiedniej polisy?

- Pojazdy są nieobliczalne. Nigdy nie wiadomo, kiedy napęd dozna usterki albo zepsuje się skrzynia biegów unieruchamiając samochód.

Czytaj dalej

Pakiet pomocy drogowej do ubezpieczenia auta

Pomoc drogowa jest świetnym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa Tobie i Twojej rodzinie. Nigdy nie wiadomo kiedy możesz przebić oponę lub rozładuje się akumulator. Dziś, wiele osób do własnej polisy ubezpieczeniowej kupuje pakiet assistance.

Dorzucenie pakietu pomocy drogowej do ubezpieczenia niesie ze sobą wiele korzyści. Niżej znajdziesz ewidencję najistotniejszych zalet.

Wartość. Sporo spółek zaoferuje niższe stawki jeśli do podstawowego ubezpieczenia interesant zakupi dodatkowo pakiet assistance.

Kontakt. Jeżeli masz problem ze swoim pojazdem skontaktuj się telefonicznie z technikiem. Nie musisz przeszukiwać danych katalogowych tyczących się usterki, reakcja eksperta będzie przeważnie szybka.

Czytaj dalej

Obniżenie spalania w aucie

Czy męczy Cie ciągłe tankowanie i wydawanie pieniędzy na paliwo? Jeżeli tak, to nie musisz postępować radykalnie (jak np.. zmiana samochodu na mniejszy) w celu zmniejszenia wydatków na paliwa. Oto parę pomysłów, które pomogą Ci obniżyć spalanie samochodu.

- Przyśpieszaj spokojnie. Prędkie przyśpieszanie (i zazwyczaj bezcelowe) w pobliżu świateł by wnet hamować to nic innego jak przesadne zużywanie paliwa i opon.

- Podróżuj wolniej. Na autostradach jazda zaledwie parę kilometrów na godzinę poniżej dopuszczalnej szybkości może mieć olbrzymi i pozytywny wkład w zmniejszenie ilości wykorzystywanego paliwa.

Czytaj dalej