Archiwa tagu: Assistance

Jak porównać komercyjne plany pomocy drogowej?

Jeżeli już wiesz, jak bardzo zasadnicze jest posiadanie planu pomocy drogowej będziesz musiał skonfrontować oferty wielu instytucji. W jaki sposób dokonać takiego zestawienia, aby podjąć najlepszą decyzje?

Jak odszukać plan, który oferuje najlepszą jakość w dobrej cenie?

- Porównaj wszelkie usługi proponowane przez dostępne spółki. Zastanów się do tego z jakich usług będziesz korzystać najczęściej?

- Jaki jest limit kilometrów na transportowanie? Jeśli będziesz musiał być transportowany z zagranicy ile wynosi opłata?

- Jaki będzie koszt odblokowania samochodu, gdy zatrzaśniemy drzwi a klucze pozostaną wewnątrz?

- Czy Twój plan będzie zawierał wymianę opon i akumulatora?

Czytaj dalej

Zachowaj auto w dobrym stanie

Przeprowadzanie okresowych inspekcji samochodu jest niezmiernie ważne. Jeśli planujesz odleglejszą podróż zawsze powinno się upewnić się, że samochód gotowy jest do podróży. Nawet szybkie sprawdzenie stanu technicznego może przysłużyć się do zaoszczędzenia czasu, pieniędzy i zdrowia.

Nie zapomnij o sprawdzeniu wszystkich płynów, nie tylko ich poziomu a także tego jak wyglądają. Wrażenia ogólne jak koloryt pomogą określić wiek i jakość płynu. Jeśli płyn jest zabrudzony będzie to podstawa do jego wymiany.

Piana albo mleczny wygląd może wskazywać na dostawanie się wody do motoru. Olej silnikowy winien być tłusty, nie ziarnisty, jego zapach nie może przypominać spalenizny.

Zaparkuj samochód na równej powierzchni. Zaciągnij hamulec postojowy i wyjmij kluczyki ze stacyjki.

Czytaj dalej