na-zielono

Sugestie, których trzeba przestrzegać, by unikać kolizji

Statystyki wskazują, iż wypadki powodują na ogół osoby młode. Głównym powodem jest bezmyślność, brak szacunku do zasad i przepisów drogowych. Niewątpliwie, niektóre wypadki są nieuniknione, ale są też i takie, których można uniknąć jeśli tylko prowadzący zachowa odpowiednią baczność. Niedwuznaczną rzeczą jest, by każdy kierujący był postacią odpowiedzialną.

Oto kilka wartościowych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kraksom.

Miej otwarte oczy na to co dzieje się na drodze. Nie zapomnij, ze w trakcie jazdy kompletna Twoja czujność powinna być zwrócona na poradzenie. Z łatwością jest się rozproszyć tym co dzieje się w aucie, lecz kierowca winien być odpowiedzialny wobec zadania prowadzenia pojazdu. Samochody nie są miejscem dla czynności wielozadaniowych, z tego powodu należy powstrzymać się od robienia innych rzeczy.

Stroń od pogawędek poprzez telefon w aucie. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych w czasie jazdy. Używać telefonów z funkcją głośnomówiącą, a najlepszą rzeczą jaką można zrobić to wyłączenie komórki.

Nie zmieniaj muzyki nazbyt często. Choć to nie wskazane, by w samochodzie słuchać muzyki podczas jazdy to nikt do tego się nie stosuje. Jeśli już korzystasz z radia, nie zajmuj się nim nadmiernie często. Przygotuj listę ukochanych utworów, nagraj ją na płytę i trzymaj na boku do codziennego użytku.

W żadnym razie nie pij alkoholu w aucie. W taki sposób dochodzi do całego szeregu wypadków. Nie tylko niesie to za sobą sporo niebezpieczeństw, ale można także stracić prawo jazdy. Jeżeli naprawdę musisz pić skorzystać z transportu publicznego.

Bierz pod uwagę ograniczenie szybkości. Wszyscy wiemy, że samochód jadący z duża szybkością zwiększa ryzyko wypadków, z tego powodu trzeba zawsze przestrzegać ograniczeń prędkości.

Wpis powstał przy współpracy z assistance Świerklaniec