Porady jak przyszykować samochód do zimy

Zimowa aura może okazać się dotkliwa dla Twego samochodu, więc dobrym pomysłem będzie przyszykowanie auta do zimy. Roztropne będzie sprawdzenie stanu technicznego pojazdu by zweryfikować, iż będziesz przygotowany do nowych warunków. Zamiast zwlekać i wyczekiwać, aż spadnie śnieg, lepiej przyszykować auto przed czasem. Dzięki temu można dokonać ważnych czynności, które poprawią Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Płyny

Uzupełnij płyny samochodowe i utwierdź się, że żaden z przewodów nie ma przecieków. Kup odpowiedni olej silnikowy, taki który nie zmieni swoich własności pod wpływem ujemnych temperatur.

Konserwacja z zewnątrz

Chociaż trzeba dbać o stan mechaniczny pojazdu, powinno się także zadbać o wygląd zewnętrzny. Poddaj pojazd gruntownemu czyszczeniu lakieru z woskowaniem, aby chronić karoserię przed szkodliwym działaniem soli drogowej.

Światła

Dobrym pomysłem będzie precyzyjne sprawdzenie wszystkich świateł zewnętrznych czy są w dobrym stanie technicznym. Gdy popsuje się pogoda i zacznie padać deszcz, powstaje mgła albo śnieg trzeba utwierdzić się, iż pojazd będzie widoczny na drodze dla innych kierowców. W taki sposób unikniesz nieprzyjemnych wypadków.

Przednia szyba

Czy wiesz, że drobne pęknięcia na szybie można zamaskować? Teraz jest czas aby to zrobić! Zimowa pogoda może sprawić, że te małe pęknięcia się pogorszą. Lepiej jest zapobiegać i w ten sposób można zaoszczędzić spory rachunek. Upewnij się, ze wycieraczki są w dobrym stanie.

Opony

Doradzamy, aby założyć opony zimowe – zwłaszcza jeżeli mieszkasz na obszarach górzystych. Opony zimowe działają doskonale w oblodzonych bądź zaśnieżonych warunkach. Całoroczne opony zużywają się dosyć szybko, ale również mogą być warte inwestycji, jeśli tylko producent gwarantuje ich sprawne działanie w toku niedobrej aury.

Mam nadzieję, że te parę paragrafów przypomni Ci co trzeba uczynić przed zimą.

Wpis powstał dzięki dowóz paliwa Świerklaniec